Gry on line

Świetna gra, która nie tylko pozwala dziecku nabyć płynności w zakresie mnożenia, ale pozwala dziecku zrozumieć w jaki sposób  można opisać położenie liczby  (wprowadzenie do układu współrzędnych).  W prawym dolnym rogu pojawia się kulka z wpisaną liczbą - iloczynem oraz cyfrą nad nią oznaczającą ilość rozwiązań. Przykładowo jeśli na kulce widzimy liczbę 14, a cyfra nad kulką to 2, oznacza to, że w tabeli należy kliknąć dwa kwadraciki na przecięciu 7 i 2 oraz 2 i 7.  Kulka zdobyta - przesuwa się pod tabelę. Na nowej kulce pojawia się liczba 64 i cyfra 1. To oznacza, że należy kliknąć tylko jeden kwadrat - na przecięciu dwóch ósemek. Gdy na kulce pojawia się liczba 20 i cyfra 2, to znaczy, że musimy zaznaczyć dwa kwadraty -  na przecięciu 4 i 5 oraz 5 i 4.  Gra kończy się po pojawieniu się 10 kulki. Można ją modyfikować poprzez zwiększanie stopnia trudności i powiększanie zakresu liczbowego  do 12 pól w kwadracie.  Kliknij na rysunek aby przejść do gry. 

11 /
Gra dla poszukiwaczy skarbów (mnożenie).
(klasa 3 - 5 )

Po wejściu do gry należy wybrać poziom trudności - zakres dzielenia do 100, powyżej 100 i powyżej 200.  W  górnej części ekranu pojawi się działanie, którego wynik należy odnaleźć w tabeli i kliknąć w odpowiedni kwadrat - pojawi się albo gwiazdka albo dinozaur.  Gra trwa do mementu, gdy wszystkie pola w tabeli zostaną odkryte.  Jest to bardzo przyjazna forma doskonalenia umiejętności dzielenia dwóch liczb przez siebie, gdyż gra nie jest ani na czas, ani na punkty.  Po zakończeniu rundy można zagrać po raz kolejny klikając na znajdujące się z lewej strony gry przyciski z jednym, dwoma lub trzema jajami dinozaurów (stopnie trudności). Kliknij na rysunek poniżej, aby zagrać. 

13 /
W poszukiwaniu dinozaurów. (dzielenie)
(klasa 3-5)
15 /

Gra wymaga od gracza bardzo dobrej sprawności rachunkowej, dużej elastyczności myślenia i koncentracji  Oczywiście grając w nią doskonali się wszystkie te umiejętności - nawet jeśli na początku gra  sprawia problemy. Po wejściu w grę klikamy przycisk PLAY NOW. Graz zaczyna się w momencie gdy w prawej części ekranu pojawi się kwadracik z liczbą (jest to suma), zadaniem grającego jest znaleźć i kliknąć w liczby, które dodane do siebie dają wynik wskazywany na kwadraciku. Np jeśli na kwadraciku pojawi się 10, wówczas należy kliknąć jak najszybciej w kolorowe kwadraciki, które w sumie dadzą 10, czyli 5 i 5 lub 5 , 3, 2 lub 4,1, 4,1 itp. Wszystkie kolorowe kwadraciki muszą przylegać do siebie przynajmniej jedną krawędzią.  W razie złej odpowiedzi z prawej strony odkładają się na stosie puste szare kwadraciki, w momencie gdy zabraknie dla nich miejsca, gra się kończy.  Gra jest bardzo wciągająca.  Aby w nią zagrać kliknij w rysunek poniżej. 

Wyścigi piesków na deskorolkach  (dodawanie i odejmowanie).   (klasa 2-3)
12/
14 /
16 /

Bardzo prosta gra dla przedszkolaków. W dolnej lewej części ekranu pojawiają się proste działania na odejmowanie, a w prawej dolnej fragment puzzli. Obrazek wstawia się w miejsce liczby, która jest wynikiem odejmowania. Np. jeśli pojawi się działanie 10 - 4,  obrazek należy wstawić na miejsce szóstki. Działanie 10 - 7 oznacza, że obrazek należy wstawić na pole nr 7. itd. Po wykonaniu wszystkich działań prawidłowo, dziecko  w nagrodę otrzymuje gotowe zdjęcie z wesołymi psiakami. Poziom gry można modyfikować wybierając jeden z prostokątów znajdujących się po prawej stronie ekranu z liczbami od 10 - 20. 

Kliknij w obrazek, by zagrać w grę. 

tabelka.jpg

Matematycznie gra jest prosta - polega na obliczaniu dwudziałaniowych zadań (dodawanie i odejmowanie), ale wymaga od dziecka wysokiej płynności obliczeń. Może ona służyć doskonaleniu tej płynności, albo jej kształtowaniu - w zależności od poziomu umiejętności matematycznych i  motywacji dziecka. 

 Po pojawieniu się gry naciśnij PLAY, aby przejść dalej wpisz imię lub nick dziecka naciśnij NEXT, a na kolejnym ekranie przycisk PLAY NOW w prawym górnym rogu i START na kolejnym ekranie. Jesteś w grze! U dołu ekranu pojawiają się działania np. 5 - 1- 2, dziecko musi jak najszybciej obliczyć wynik i  kliknąć w niebieski kwadracik z tą liczbą. Im szybciej dziecko wykonuje obliczenia, tym szybciej porusza się na desce. Po zakończeniu jednej rundy można kontynuować grę naciskając przycisk PLAY AGAIN.  Dziecko ma możliwość śledzenia postępów w nabywaniu płynności rachunkowej - gdyż im szybciej wykonuje obliczenia, tym więcej wykonuje działań. W końcowym podsumowaniu -pojawia się wskaźnik liczby obliczeń na minutę. 

pieski na deskach_edited.jpg
dino.jpg

Gra polega na podaniu wyników mnożenia liczb wpisanych w tabelę.  Należy je odnaleźć wśród liczb wpisanych w kółka u dołu gry i przeciągnąć w odpowiednie miejsce  tabeli. Po wykonaniu prawidłowo zadania pojawia się strzałka z napisem GO, klikamy na nią i przechodzimy do drugiej części gry. Tym razemzapełnione są wewnętrzne pola tabeli - są to iloczyny liczb. Właściwe liczby - wybrane spośród podanych pod tabelą - należy wstawić w puste kwadraty, tak aby po ich wymnożeniu wynik zgadzał się z liczbą wpisaną w odpowiednie miejsce.  Aby zagrać w tę grę kliknij w rysunek poniżej. 

znajdzwynik3.jpg
tetris .jpg
pieskipuzzle.jpg
17 /

Puzzle oparte są na tej samej zasadzie co poprzednia gra (16) ,  dziecko wykonuje działanie, które pojawia się w dolnym lewym rogu, następnie przenosi rysunek z prawego dolnego rogu na właściwe miejsce w tabeli.  Przykładowo pojawia się działanie 46 + ? = 100, po obliczeniu, że brakująca liczba to 54, dziecko przesuwa rysunek na pole o numerze 54. W dolnej części ekranu pojawia się kolejne działanie, po jego wykonaniu dziecko przesuwa nowy fragment puzzli na odpowiednie miejsce. Po wykonaniu wszystkich obliczeń gracz otrzymuje gotowe zdjęcie - niejako w nagrodę. W grze dziecko doskonali umiejętność dopełniania do pełnych dziesiątek. Istnieje możliwość zwiększania stopnia trudności - wybierając dowolny przycisk z prawej strony  (od 20 do 100) wybieramy  zakres liczbowy  działań - dopełnianie do 20, 30, 40,... 100.  Kliknij w obrazek, by zagrać. 

puzzle dla starszych.jpg
18 /

Świetne ćwiczenie na doskonalenie  płynności rachunkowej

dzieci w młodszym wieku szkolnym. Gra polega na dobieraniu parami liczb, które w sumie dają wskazaną w każdej rundzie gry liczbę, np. 9, 11, 10 itd. Na ekranie pojawiają się różne liczby, a zadaniem gracza jest jak najszybsze kliknięcie na dwie dające w sumie poszukiwany wynik, przykładowo dla poszukiwanej dziewiątki są to 4+5, 3+6, 7+2, 8+1 . Im więcej par gracz zaznaczy par, tym lepiej.  

Wpisz  swoje imię, wybierz kolor kotka, rozpocznij grę i ... Wygrywaj!

 19/
20 /
kociaki.jpg
gra.png

Na tablicy w stołówce (w górnej części ekranu) pojawiają się postaci, a pod nimi działania do uzupełnienia. Na przykład 6 x  _ =  12.  Brakująca liczba jest numerem stolika, przy którym należy posadzić postać. Na rysunku poniżej, pokazującym wygląd ekranu z grą, widać, że postać ze środka ekranu należy przenieść do stolika nr 3. 

Zagraj w tę grę kilka razy, a za każdym razem pojawią się nowe numery stolików i nowe działania. 

gra1.png
gra2.png

Aby zagrać w grę należy najpierw wpisać swoje imie i nazwę kraju, a następnie wcisnąć przycisk "Start".

Pojawi się sala lekcyjna, a w niej uczniowie siedzący w ławkach. Jeden z uczniów (lub więcej) podnosi rękę zgłaszając się do odpowiedzi. Kliknij na jednego, a pojawi się działanie do rozwiązania. 

gra3.png
gra8.png
gra4.png
gra7.png
gra9.png