top of page

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/18
Publikowane przez nas materiały rozwijają logiczne myślenie, us-prawniają biegłosć rachunkową dzieci, ułatwiają rozumienie trudnych zagadnień matematycznych.

Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami naszych zadań. Część z nich przygotowaliśmy w formie do druku. Zadania są dostosowane do różnych poziomów zaawansowania, ale znajdziecie równiez Państwo zadania  dla wszystkich, takie które wymagają myślenia, sprytnego kombinowania , a nie konkretnej wiedzy matematycznej. 

Rodzinne Spotkania Matematyczne.

Od 2017 roku specjalizujemy się w organizowaniu spotkań, w których biorą udział całe rodziny. Każdy z uczestników znajdzie dla siebie ciekawe aktywności, poszerzy swoją wiedzę matematyczną i będzie miał okazję sprawdzić się w rozwiązywaniu matematycznych zagadek i problemów. Do tej pory w naszych spotkaniach wzięło udział ponad 1000 uczestników ze szkół z powiatu piaseczyńskiego. . 

Dla rodziców i nauczycieli przygotowaliśmy ciekawe materiały na temat sposobów i strategii uczenia (się) matematyki .  

Ćwiczenie z dziećmi różnych sposobów rozwiązywania problemów matema-tycznych  to najskuteczniejszy sposób na zapobieganie bezradności matematycznej, która polega na tym, że dzieci w zderzeniu z konkretnymi zadaniami zamiast podejmować próby ich rozwią-zywania, stwierdzają, że nie rozumieją zadania, że nie wiedzą jak się do niego zabrać.

Zdalne konsultacje dla uczniów. 

W związku z całkowicie nowymi wyzwaniami przed jakimi stajemy w dobie internetu proponujemy konsultacje matematyczne.  Jeśli Twoje dziecko nie rozumie jakiegoś zagadnienia - przygotujemy specjalny, indywidualny pakiet dydaktyczny, który przeprowadzi Twoje dziecko krok po kroku przez konkretne zagadnienie i nauczy je wykorzystywać zaprezentowaną wiedzę w konkretnych zadaniach. A może Twoje dziecko potrzebuje nowych wyzwań?  Proponujemy pakiety "Matematyczny geniusz".

Jesteś zainteresowana/y - skontaktuj się z nami. 

POLECAMY
Interaktywna geometria
geom..png
Kreatywne ułamki dziesiętne
dzies..png
Symetria i obrót.
przekształcenia.png
Rysowanie liczbami

liczby10.png

Jeśli Bóg istnieje, jest wielkim matematykiem.
Paul Dirac

Matematyka jest królową wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostota i oczywistość jej strojem.
Jędrzej Śniadecki

Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rośnie nie na każdej glebie i zakwita nie wiadomo kiedy i jak.
Jean Fabre

copy right.png

akademiamatematyki.eu  2022

bottom of page