top of page

Gry on line

Świetna zabawa połączona z nauką  matematyki!  Emocjonująca, gdyż podczas wykonywania obliczeń liczony jest czas. Na czym polega gra?  U dołu ekranu pojawiają się trzy kapelusze, a w górnym prawym rogu wyskakuje królik pokazujący dodawanie dwóch liczb. Dziecko musi szybko obliczyć sumę, a następnie przeciągnąć za pomocą myszki królika do kapelusza, na którym widnieje  właściwa odpowiedź. Gra ćwiczy biegłość wykonywania obliczeń. Występuje w różnych wariantach:

dodawanie, odejmowaniedzielenie liczb, 

dodawanie liczb dwucyfrowych, 

liczby ujemne  (ustalanie znaku)

porównywanie ułamków

dodawanie trzech liczb

skracanie ułamków,

zaokrąglanie liczb do rzędu dziesiątek

01 /

Gra w formie odkrywanych pól. Należy dopasować działanie do wyniku. Występuje w kilku wariantach różniących się stopniem zaawansowania matematycznego

(kliknij wybraną opcję)

dodawanie do 20

dodawanie do 100 (łatwiejsze)

dodawanie do 100 (trudniejsze)

dodawanie liczb dwucyfrowych

03 /
gra.png
gra3.png
05 /

Świetna gra planszowa on line!  Gra polega na wykonaniu odpowiednich obliczeń i zaznaczeniu właściwej odpowiedzi lub przeciągnięciu właściwej odpowiedzi na właściwe pole. Po wykonaniu zadania zawsze należy sprawdzić wynik, klikając na prawy dolny przycisk "Submit".  Gdy odpowiedź jest prawidłowa pojawia się pole tekstowe "Good job", po kliknięciu przycisku "Continue" gracz zostaje przekierowany na kolorową planszę, gdzie z kolei musi kliknąć w czerwone pole znajdujące się w prawym dolnym rogu "Click here to roll the die" (kliknij, żeby rzucić kostką) - kostka automatycznie się kręci, a następnie jedne z dwóch postaci na planszy przesuwa się o odpowiednią ilość pól. Teraz w dolnym prawym rogu pojawia się przycisk "Next" (dalej), który należy kliknąć, by kontynuować grę.  Gra trwa do momentu, gdy któraś z postaci z planszy (chłopiec lub dziewczynka) dojdzie do pola z napisem "Finish". 

07 /

Kolejna gra on line oparta na znanej grze memory. Tym razem należy łączyć w pary kształty płaskich figur geometrycznych z ich nazwami. Nazwy figur są w języku angielskim - zatem dziecko doskonali swoje umiejętności matematyczne, ale też językowe.  Oto lista figur wykorzystanych w grze: 

square - kwadrat

trapezoid - trapez

hexagon- sześciokąt 

octagon - ośmiokąt

triangle - trójkąt

pentagon - pięciokąt

gra5.png
09 /

Zasada gry jak we wcześniejszych grach memory - łączy się w pary działanie z wynikiem. Uczeń ćwiczy biegłość wykonywania działań na liczbach dodatnich i ujemnych. 

gra8.png
Wyścig formuły 1 - dodawanie odejmowanie liczb ujemnych (klasa 6-7)
02 /
gra9.png
04 /
gra10.png
06 /

Gra bardzo intuicyjna - więc nie powinno być problemów ze zrozumieniem jej zasad.  Na początku wybiera się opcje liczby graczy, następnie postaci, na koniec pytania - po jednym w każdej turze. Po prawidłowej odpowiedzi pojawia się na dole strony przycisk "Next" , który przekierowuje do koła, należy nacisnąć przycisk "Spin" , po czym znowu pojawia się przycisk "Next" i powrót do pytań. 

gra11.png
08 /

Gra analogiczna do wcześniejszej, tyle, że w pary łączymy  kształty brył (figur przestrzennych) z ich nazwami. Nazwy brył występują również w języku angielskim. Oto lista brył wykorzystanych w grze, wraz z opisem z Wikipedii: 

rectangular pyramid - ostrosłup prostokątny 

rectangular prism - prostopadłościan

sphere - sfera/kula 

cube - sześcian

cylinder - walec

cone - stożek

gra6.png

Wspaniała gra na upalne dni - akcja rozgrywa się na lodowcu.  Chcąc rozpocząć grę  - należy wpisać imię lub nick gracza i wcisnąć górny  prawy przycisk  PLAY NOW.  U dołu ekranu pojawiają się działania ( mnożenie dwóch liczb), a na czterech  krach pojawiają się liczby, wśród których jest właściwy wynik działania. Należy kliknąć na tę krę, a na dole ekranu pojawi się kolejne działanie. Po kilku odpowiedziach dziecko dociera do mety i otrzymuje informację, które miejsce zajęło. Grę można powtórzyć naciskając przycisk PLAY AGAIN w prawym dolnym rogu ekranu. Aby przejść do gry - kliknij na rysunek. 

10 /P
pingwiny.jpg
bottom of page