
AKADEMIA MATEMATYKI
Matematyka jest alfabetem,
za pomocą którego
Bóg opisał Wszechświat.
/ Galileusz /
Sukces Twojego dziecka jest dla nas najważniejszy!
Gry on line
Świetna zabawa połączona z nauką matematyki! Emocjonująca, gdyż podczas wykonywania obliczeń liczony jest czas. Na czym polega gra? U dołu ekranu pojawiają się trzy kapelusze, a w górnym prawym rogu wyskakuje królik pokazujący dodawanie dwóch liczb. Dziecko musi szybko obliczyć sumę, a następnie przeciągnąć za pomocą myszki królika do kapelusza, na którym widnieje właściwa odpowiedź. Gra ćwiczy biegłość wykonywania obliczeń. Występuje w różnych wariantach:
dodawanie, odejmowanie, dzielenie liczb,
01 /
Gra w formie odkrywanych pól. Należy dopasować działanie do wyniku. Występuje w kilku wariantach różniących się stopniem zaawansowania matematycznego
(kliknij wybraną opcję)
dodawanie do 100 (trudniejsze)
03 /


05 /
Świetna gra planszowa on line! Gra polega na wykonaniu odpowiednich obliczeń i zaznaczeniu właściwej odpowiedzi lub przeciągnięciu właściwej odpowiedzi na właściwe pole. Po wykonaniu zadania zawsze należy sprawdzić wynik, klikając na prawy dolny przycisk "Submit". Gdy odpowiedź jest prawidłowa pojawia się pole tekstowe "Good job", po kliknięciu przycisku "Continue" gracz zostaje przekierowany na kolorową planszę, gdzie z kolei musi kliknąć w czerwone pole znajdujące się w prawym dolnym rogu "Click here to roll the die" (kliknij, żeby rzucić kostką) - kostka automatycznie się kręci, a następnie jedne z dwóch postaci na planszy przesuwa się o odpowiednią ilość pól. Teraz w dolnym prawym rogu pojawia się przycisk "Next" (dalej), który należy kliknąć, by kontynuować grę. Gra trwa do momentu, gdy któraś z postaci z planszy (chłopiec lub dziewczynka) dojdzie do pola z napisem "Finish".
07 /
Kolejna gra on line oparta na znanej grze memory. Tym razem należy łączyć w pary kształty płaskich figur geometrycznych z ich nazwami. Nazwy figur są w języku angielskim - zatem dziecko doskonali swoje umiejętności matematyczne, ale też językowe. Oto lista figur wykorzystanych w grze:
square - kwadrat
trapezoid - trapez
hexagon- sześciokąt
octagon - ośmiokąt
triangle - trójkąt
pentagon - pięciokąt
09 /
Zasada gry jak we wcześniejszych grach memory - łączy się w pary działanie z wynikiem. Uczeń ćwiczy biegłość wykonywania działań na liczbach dodatnich i ujemnych.
Wyścig formuły 1 - dodawanie i odejmowanie liczb ujemnych (klasa 6-7)
02 /
04 /
06 /
Gra bardzo intuicyjna - więc nie powinno być problemów ze zrozumieniem jej zasad. Na początku wybiera się opcje liczby graczy, następnie postaci, na koniec pytania - po jednym w każdej turze. Po prawidłowej odpowiedzi pojawia się na dole strony przycisk "Next" , który przekierowuje do koła, należy nacisnąć przycisk "Spin" , po czym znowu pojawia się przycisk "Next" i powrót do pytań.
08 /
Gra analogiczna do wcześniejszej, tyle, że w pary łączymy kształty brył (figur przestrzennych) z ich nazwami. Nazwy brył występują również w języku angielskim. Oto lista brył wykorzystanych w grze, wraz z opisem z Wikipedii:
rectangular pyramid - ostrosłup prostokątny
rectangular prism - prostopadłościan
sphere - sfera/kula
cylinder - walec
cone - stożek
Wspaniała gra na upalne dni - akcja rozgrywa się na lodowcu. Chcąc rozpocząć grę - należy wpisać imię lub nick gracza i wcisnąć górny prawy przycisk PLAY NOW. U dołu ekranu pojawiają się działania ( mnożenie dwóch liczb), a na czterech krach pojawiają się liczby, wśród których jest właściwy wynik działania. Należy kliknąć na tę krę, a na dole ekranu pojawi się kolejne działanie. Po kilku odpowiedziach dziecko dociera do mety i otrzymuje informację, które miejsce zajęło. Grę można powtórzyć naciskając przycisk PLAY AGAIN w prawym dolnym rogu ekranu. Aby przejść do gry - kliknij na rysunek.